niedziela, 20 listopada 2011

przestrzeń postindustrialna

W czasie przeszukiwania Internetu natknęłam się na dwie ciekawe strony, które serdecznie polecam uwadze osób szczególnie zainteresowanych przestrzenią postindustrialną.

Pierwszy link to znana już strona Kongresu Kultury, na której w specjalnie wydzielonym miejscu specjaliści prowadzą debaty na forach. Nazywa się to E-Kongres. Każdego roku zmieniają się prowadzący i zmieniają się tematy. W tym roku Marek Szadkowski prowadzi wątek "Kultura się liczy!", natomiast Jacek Papis - "Co dalej z reformą kultury?". W 2009 roku Monika Dzięgielewska-Geitz pisała o rewitalizacji przestrzeni postindustrialnej: http://www.kongreskultury.pl/title,,pid,731,oid,4934,cid,9,fid,9.html.
Warto odwiedzić tę stronę z dwóch powodów: po pierwsze, Autorka jest specjalistką z ogromnym doświadczeniem w dziedzinie rewitalizacji, przemysłów kreatywnych i ekonomii kreatywnej, po drugie - głównym obiektem zainteresowania tego wątku jest Łódź, jedno z najniezwyklejszych i chyba najbardziej niedocenianych polskich miast, które ma potencjał potrzebny, by stać się Zagłębiem Ruhry na naszym rodzimym gruncie.

ŁÓDŹ - zdjęcie ze strony Stowarzyszenia Fabrykancka

Drugi zaś jest linkiem do bloga poświęconego między innymi, acz w dużym stopniu architekturze postindustrialnej: http://bohemola.blogspot.com/.
Na blogu znajdują się także linki odsyłające do stron światowej sławy fotografów architektury, takich jak John Davies czy Heinrich Heidersberger.

KRAKÓW - bohemola.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz